Expansiuni: Diferență între versiuni
Fără descriere a modificării |
|||
(Nu s-au afișat 14 versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
__TOC__ | |||
==Expansiuni== | |||
{| | {| | ||
|[[Image:expansion.png|200px|link=]] | |[[Image:expansion.png|200px|link=]] | ||
Linia 5: | Linia 8: | ||
|} | |} | ||
Mai jos, găsiți un tabel cu toate expansiunile, în funcție de epocă. Există 3 categorii de expansiuni: cele care pot fi câștigate din schema de cercetare și de pe harta de campanie, cele care pot fi cumpărate cu Diamante și cele care pot fi cumpărate cu medalii. Expansiunile pe medalii nu sunt legate de epoci. În prezent, sunt disponibile | Mai jos, găsiți un tabel cu toate expansiunile, în funcție de epocă. Există 3 categorii de expansiuni: cele care pot fi câștigate din schema de cercetare și de pe harta de campanie, cele care pot fi cumpărate cu Diamante și cele care pot fi cumpărate cu medalii. Expansiunile pe medalii nu sunt legate de epoci. În prezent, sunt disponibile 38 de expansiuni pe medalii. | ||
==Expansiuni în funcție de epocă== | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | {| style="width: 85%; margin: auto;" | ||
Linia 111: | Linia 114: | ||
| style='text-align: center' | 6 | | style='text-align: center' | 6 | ||
| style='text-align: center' | 12 | | style='text-align: center' | 12 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color: #ffcbc1;" | Marte în Era spațială | |||
| style='text-align: center' | 2 | |||
| style='text-align: center' | 1 | |||
| style='text-align: center' | 3 | |||
| style='text-align: center' | 6 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #271e2c;" | Centura de asteroizi în Era spațială | |||
| style='text-align: center' | 2 | |||
| style='text-align: center' | 1 | |||
| style='text-align: center' | 3 | |||
| style='text-align: center' | 6 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #99540b;" | Venus în Era spațială | |||
| style='text-align: center' | 2 | |||
| style='text-align: center' | 1 | |||
| style='text-align: center' | 3 | |||
| style='text-align: center' | 6 | |||
|- | |||
| style="background-color: #b0e7db; color: #000000;;" | Luna lui Jupiter în Era spațială | |||
| style='text-align: center' | 2 | |||
| style='text-align: center' | 1 | |||
| style='text-align: center' | 12 | |||
| style='text-align: center' | 15 | |||
|- | |||
| style="background-color: #1c4b32; " | Titan în Era spațială | |||
| style='text-align: center' | 2 | |||
| style='text-align: center' | 1 | |||
| style='text-align: center' | 12 | |||
| style='text-align: center' | 15 | |||
|} | |} | ||
<br /><br /> | <br /><br /> | ||
Costurile expansiunilor | ==Costurile expansiunilor== | ||
{| | {| | ||
Linia 191: | Linia 224: | ||
| style='background-color: #ce6404'| 35 || style='background-color: #ce6404'| 160 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='background-color: #225a4b'| 1 500 || | 870 000 | | style='background-color: #ce6404'| 35 || style='background-color: #ce6404'| 160 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='background-color: #225a4b'| 1 500 || | 870 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #ce6404'| 36 || style='background-color: #ce6404'| 180 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | | style='background-color: #ce6404'| 36 || style='background-color: #ce6404'| 180 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 || | 950.000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #ce6404'| 37 || style='background-color: #ce6404'| 200 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | | style='background-color: #ce6404'| 37 || style='background-color: #ce6404'| 200 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 || | 1 100 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #ce6404'| 38 || style='background-color: #ce6404'| 230 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | | style='background-color: #ce6404'| 38 || style='background-color: #ce6404'| 230 000 || style='background-color: #ce6404'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 || | 1 250 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #a72926'| 39 || style='background-color: #a72926'| 260 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | | style='background-color: #a72926'| 39 || style='background-color: #a72926'| 260 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 || | 1 400 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #a72926'| 40 || style='background-color: #a72926'| 300 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | | style='background-color: #a72926'| 40 || style='background-color: #a72926'| 300 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 || | 1 522 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #a72926'| 41 || style='background-color: #a72926'| 340 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | | style='background-color: #a72926'| 41 || style='background-color: #a72926'| 340 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #e1bfff'| 1 500 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #a72926'| 42 || style='background-color: #a72926'| 380 000 || style='background-color: #a72926'| 600 | | style='background-color: #a72926'| 42 || style='background-color: #a72926'| 380 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #ffcbc1'| 1 800 | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| style='background-color: # | | style='background-color: #a72926'| 43 || style='background-color: #a72926'| 420 000 || style='background-color: #a72926'| 600 || style='color:black; background-color: #ffcbc1'| 1 800 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #b6895b'| | | style='background-color: #b6895b'| 44 || style='background-color: #b6895b'| 470 000 || style='background-color: #b6895b'| 600 || style='color:black; background-color: #ffcbc1'| 1 800 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #b6895b'| | | style='background-color: #b6895b'| 45 || style='background-color: #b6895b'| 520 000 || style='background-color: #b6895b'| 600 || style='color:white; background-color: #271e2c;'| 2 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #b6895b'| | | style='background-color: #b6895b'| 46 || style='background-color: #b6895b'| 570 000 || style='background-color: #b6895b'| 600 || style='color:white; background-color: #271e2c;'| 2 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: # | | style='background-color: #b6895b'| 47 || style='background-color: #b6895b'| 620 000 || style='background-color: #b6895b'| 600 || style='color:white; background-color: #271e2c;'| 2 000 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #465d88'| | | style='background-color: #465d88'| 48 || style='background-color: #465d88'| 680 000 || style='background-color: #465d88'| 800 || style='color:white; background-color: #99540b;'| 2 200 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #465d88'| | | style='background-color: #465d88'| 49 || style='background-color: #465d88'| 740 000 || style='background-color: #465d88'| 800 || style='color:white; background-color: #99540b;'| 2 200 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #465d88'| | | style='background-color: #465d88'| 50 || style='background-color: #465d88'| 800 000 || style='background-color: #465d88'| 800 || style='color:white; background-color: #99540b;'| 2 200 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: # | | style='background-color: #465d88'| 51 || style='background-color: #465d88'| 860 000 || style='background-color: #465d88'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #8d9292'| | | style='background-color: #8d9292'| 52 || style='background-color: #8d9292'| 930 000 || style='background-color: #8d9292'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #8d9292'| | | style='background-color: #8d9292'| 53 || style='background-color: #8d9292'| 1 000 000 || style='background-color: #8d9292'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #8d9292'| | | style='background-color: #8d9292'| 54 || style='background-color: #8d9292'| 1 070 000 || style='background-color: #8d9292'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: # | | style='background-color: #8d9292'| 55 || style='background-color: #8d9292'| 1 140 000 || style='background-color: #8d9292'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #ce654a'| | | style='background-color: #ce654a'| 56 || style='background-color: #ce654a'| 1 220 000 || style='background-color: #ce654a'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #ce654a'| | | style='background-color: #ce654a'| 57 || style='background-color: #ce654a'| 1 300 000 || style='background-color: #ce654a'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #ce654a'| | | style='background-color: #ce654a'| 58 || style='background-color: #ce654a'| 1 380 000 || style='background-color: #ce654a'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: # | | style='background-color: #ce654a'| 59 || style='background-color: #ce654a'| 1 460 000 || style='background-color: #ce654a'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #22272c'| | | style='background-color: #22272c'| 60 || style='background-color: #22272c'| 1 550 000 || style='background-color: #22272c'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #22272c'| | | style='background-color: #22272c'| 61 || style='background-color: #22272c'| 1 640 000 || style='background-color: #22272c'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #22272c'| | | style='background-color: #22272c'| 62 || style='background-color: #22272c'| 1 730 000 || style='background-color: #22272c'| 800 || style='color: #000000; background-color: #b0e7db;'| 2 400 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: # | | style='background-color: #22272c'| 63 || style='background-color: #22272c'| 1 820 000 || style='background-color: #22272c'| 800 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #8dc73f'| | | style='background-color: #8dc73f'| 64 || style='background-color: #8dc73f'| 2 000 000 || style='background-color: #8dc73f'| 800 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #8dc73f'| | | style='background-color: #8dc73f'| 65 || style='background-color: #8dc73f'| 2 200 000 || style='background-color: #8dc73f'| 800 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style='background-color: #8dc73f'| | | style='background-color: #8dc73f'| 66 || style='background-color: #8dc73f'| 2 400 000 || style='background-color: #8dc73f'| 800 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style= | | style='background-color: #8dc73f'| 67 || style='background-color: #8dc73f'| 2 600 000 || style='background-color: #8dc73f'| 800 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 68 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 2 800 000 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 69 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 3 000 000 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 70 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 3 200 000 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 71 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 3 400 000 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 72 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 3 600 000 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:# | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 73 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 3 800 000 || style="color:black; background-color:#e9f7f7;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style=" background-color:#225a4b;"| | | style="background-color:#225a4b;"| 74 || style="background-color:#225a4b;"| 4 000 000 || style="background-color:#225a4b;"| 1 000 || style='background-color: #1c4b32;'| 2 600 | ||
|- | |- | ||
| style=" background-color:#225a4b;"| 76 || style="background-color:#225a4b;"| 4 400 000 || style="background-color:#225a4b;"| 1 000 | | style=" background-color:#225a4b;"| 76 || style="background-color:#225a4b;"| 4 400 000 || style="background-color:#225a4b;"| 1 000 | ||
Linia 302: | Linia 333: | ||
|- | |- | ||
| style="color: black; background-color: #e1bfff;"| 91 || style="color: black; background-color: #e1bfff;"| 9 500 000 || style="color: black; background-color: #e1bfff;"| 1 400 | | style="color: black; background-color: #e1bfff;"| 91 || style="color: black; background-color: #e1bfff;"| 9 500 000 || style="color: black; background-color: #e1bfff;"| 1 400 | ||
|- | |||
| style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 92 || style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 20 000 000 || style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 1 500 | |||
|- | |||
| style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 93 || style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 20 000 000 || style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 1 500 | |||
|- | |||
| style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 94 || style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 20 000 000 || style="color: black; background-color: #ffcbc1;"| 1 500 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #271e2c;"| 95 || style="color:white; background-color: #271e2c;"| 20 000 000 || style="color:white; background-color: #271e2c;"| 1 800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #271e2c;"| 96 || style="color:white; background-color: #271e2c;"| 30 000 000 || style="color:white; background-color: #271e2c;"| 1 800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #271e2c;"| 97 || style="color:white; background-color: #271e2c;"| 35 000 000 || style="color:white; background-color: #271e2c;"| 1 800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #99540b;"| 98 || style="color:white; background-color: #99540b;"| 40 000 000 || style="color:white; background-color: #99540b;"| 2 100 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #99540b;"| 99 || style="color:white; background-color: #99540b;"| 45 000 000 || style="color:white; background-color: #99540b;"| 2 100 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color: #99540b;"| 100 || style="color:white; background-color: #99540b;"| 50 000 000 || style="color:white; background-color: #99540b;"| 2 100 | |||
|- | |||
| style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 101 || style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 55 000 000 || style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 2 400 | |||
|- | |||
| style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 102 || style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 60 000 000 || style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 2 400 | |||
|- | |||
| style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 103 || style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 65 000 000 || style="color: #000000; background-color: #b0e7db;"| 2 400 | |||
|- | |||
| style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 104 || style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 70 000 000 || style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 2 700 | |||
|- | |||
| style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 105 || style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 75 000 000 || style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 2 700 | |||
|- | |||
| style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 106 || style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 80 000 000 || style="color: #white; background-color: #1c4b32;"| 2 700 | |||
|- | |||
| | 107 || | 85 000 000 || | 3 000 | |||
|- | |||
| | 108 || | 90 000 000 ||| 3 000 | |||
|- | |||
| | 109 || | 95 000 000 || | 3 000 | |||
|} | |} | ||
==Expansiunile vikingilor== | |||
{{:Expansiunile_vikingilor}} | |||
==Expansiunile din Japonia feudală== | |||
{{:Expansiunile din Japonia feudală}} | |||
==Expansiunile din Egiptul antic== | |||
{{:Expansiunile din Egiptul antic}} | |||
== Expansiunile din așezarea Aztecilor == | |||
{{: Expansiunile din așezarea Aztecilor }} | |||
== Expansiunile din așezarea Imperiul Mogul == | |||
{{:Expansiunile din așezarea Imperiul Mogul}} |
Versiunea curentă din 9 iulie 2023 19:59
Expansiuni
Expansiuni:
Strict vorbind, terenul pentru construcție reprezintă și el o resursă în oraș, deoarece veți vedea curând că spațiul disponibil este limitat. Dar nu este nevoie să vindeți mereu clădiri, ci vă și puteți mări orașul. Pentru asta, trebuie să deblocați expansiuni. Cercetați tehnologii în acest scop sau cuceriți provincii pe Harta de campanie, pentru a primi expansiuni. Le puteți apoi găsi în Meniul construcții – plătiți-le și amplasați-le la marginea orașului. Expansiuni suplimentare se pot obține în schimbul Diamantelor sau medaliilor. Dar extinderea sau demolarea nu sunt singurele opțiuni pentru a face loc de noi clădiri în oraș; comparați construcțiile din punctul de vedere al spațiului și al eficienței. Clădirile mai mici, dar mai eficiente, vor economisi spațiu! |
Mai jos, găsiți un tabel cu toate expansiunile, în funcție de epocă. Există 3 categorii de expansiuni: cele care pot fi câștigate din schema de cercetare și de pe harta de campanie, cele care pot fi cumpărate cu Diamante și cele care pot fi cumpărate cu medalii. Expansiunile pe medalii nu sunt legate de epoci. În prezent, sunt disponibile 38 de expansiuni pe medalii.
Expansiuni în funcție de epocă
Cercetări | Campanie | Diamante | Total pe eră | |
Epoca Bronzului | 4 | 1 | 2 | 7 |
Epoca Fierului | 5 | 2 | 2 | 9 |
Evul Mediu Timpuriu | 4 | 2 | 2 | 8 |
Evul Mediu Mijlociu | 5 | 2 | 2 | 9 |
Evul Mediu Târziu | 5 | 3 | 2 | 10 |
Era Colonială | 3 | 2 | 2 | 7 |
Epoca Industrială | 2 | 3 | 2 | 7 |
Epoca Progresistă | 2 | 2 | 2 | 6 |
Epoca Modernă | 2 | 2 | 2 | 6 |
Epoca Postmodernă | 2 | 2 | 2 | 6 |
Era Contemporană | 2 | 2 | 2 | 6 |
Mâine | 2 | 2 | 2 | 6 |
Viitorul | 2 | 2 | 2 | 6 |
Viitorul Arctic | 3 | 3 | 3 | 9 |
Viitorul Oceanic | 6 | 6 | 6 | 18 |
Viitorul Virtual | 3 | 3 | 6 | 12 |
Marte în Era spațială | 2 | 1 | 3 | 6 |
Centura de asteroizi în Era spațială | 2 | 1 | 3 | 6 |
Venus în Era spațială | 2 | 1 | 3 | 6 |
Luna lui Jupiter în Era spațială | 2 | 1 | 12 | 15 |
Titan în Era spațială | 2 | 1 | 12 | 15 |
Costurile expansiunilor
Expansiunile vikingilor
În așezarea culturală a vikingilor, expansiunile pot fi cumpărate cu bunuri culturale sau Diamante. Puteți selecta ce bun cultural doriți să plătiți pentru orice expansiune și este necesar doar un tip de bunuri pentru fiecare.
# | Bunuri culturale | Diamante | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 500 |
2 | 5 | 1 | 1 | 1 | 500 |
3 | 12 | 1 | 1 | 1 | 500 |
4 | 21 | 5 | 1 | 1 | 500 |
5 | 32 | 12 | 1 | 1 | |
6 | 41 | 21 | 5 | 1 | |
7 | 48 | 32 | 12 | 1 | |
8 | 55 | 41 | 21 | 5 | |
9 | 62 | 48 | 32 | 12 | |
10 | 69 | 55 | 41 | 21 | |
11 | 76 | 62 | 48 | 32 | |
12 | 82 | 69 | 55 | 41 | |
13 | 89 | 76 | 62 | 48 | |
14 | 96 | 82 | 69 | 55 | |
15 | 103 | 89 | 76 | 62 | |
16 | 110 | 96 | 82 | 69 |
Expansiunile din Japonia feudală
În așezarea culturală Japonia feudală, expansiunile se pot cumpăra cu bunuri culturale sau cu Diamante. Puteți alege ce bunuri culturale vreți să folosiți, și doar un tip de bunuri este necesar pentru fiecare expansiune.
# | Bunuri culturale | Diamante | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | 8 | 8 | 8 | 500 |
2 | 19 | 8 | 8 | 8 | 500 |
3 | 31 | 19 | 8 | 8 | 500 |
4 | 46 | 31 | 8 | 8 | |
5 | 51 | 46 | 19 | 8 | |
6 | 56 | 51 | 31 | 8 | |
7 | 60 | 56 | 46 | 19 | |
8 | 65 | 60 | 51 | 31 | |
9 | 70 | 65 | 56 | 46 | |
10 | 74 | 70 | 60 | 51 | |
11 | 79 | 74 | 65 | 56 | |
12 | 84 | 79 | 70 | 60 |
Expansiunile din Egiptul antic
# | Bunuri culturale | Diamante | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 500 |
2 | 5 | 1 | 1 | 1 | 500 |
3 | 12 | 1 | 1 | 1 | 500 |
4 | 17 | 1 | 1 | 1 | 500 |
5 | 24 | 1 | 1 | 1 | 500 |
6 | 31 | 5 | 1 | 1 | |
7 | 38 | 12 | 1 | 1 | |
8 | 41 | 17 | 1 | 1 | |
9 | 44 | 24 | 5 | 1 | |
10 | 48 | 31 | 12 | 1 | |
11 | 51 | 38 | 17 | 1 | |
12 | 54 | 41 | 25 | 5 | |
13 | 57 | 44 | 31 | 12 | |
14 | 61 | 48 | 38 | 17 | |
15 | 64 | 51 | 41 | 24 | |
16 | 67 | 54 | 44 | 31 | |
17 | 71 | 57 | 48 | 38 | |
18 | 74 | 61 | 51 | 41 | |
19 | 77 | 64 | 54 | 44 | |
20 | 81 | 67 | 57 | 48 |
Expansiunile din așezarea Aztecilor
În așezarea Aztecilor, expansiunile se pot cumpăra dcu bunuri culturale și cu Diamante. Puteți alege ce tip de bunuri vreți să plătiți pentru expansiuni, doar unul fiind necesar pentru fiecare.
# | Bunuri culturale | Diamante | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 10 | 10 | 10 | 10 | 500 |
2 | 15 | 10 | 10 | 10 | 500 |
3 | 28 | 10 | 10 | 10 | 500 |
4 | 41 | 15 | 10 | 10 | 500 |
5 | 55 | 28 | 10 | 10 | 500 |
6 | 66 | 41 | 15 | 10 | |
7 | 71 | 55 | 28 | 10 | |
8 | 75 | 66 | 41 | 15 | |
9 | 80 | 71 | 55 | 28 | |
10 | 84 | 75 | 66 | 41 | |
11 | 88 | 80 | 71 | 55 | |
12 | 93 | 84 | 75 | 66 | |
13 | 97 | 88 | 80 | 71 | |
14 | 102 | 93 | 84 | 75 | |
15 | 106 | 97 | 88 | 80 | |
16 | 111 | 102 | 93 | 84 | |
17 | 115 | 106 | 97 | 88 |
Expansiunile din așezarea Imperiul Mogul
În așezarea mogulilor, expansiunile se pot cumpăra cu bunuri culturale sau cu Diamante. Puteți alege ce tip de bunuri vreți să plătiți pentru expansiuni, doar unul fiind necesar pentru fiecare.
# | Bunuri culturale | Diamante | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 5 | 5 | 5 | 500 |
2 | 10 | 5 | 5 | 5 | 500 |
3 | 15 | 5 | 5 | 5 | 500 |
4 | 23 | 5 | 5 | 5 | 500 |
5 | 30 | 10 | 5 | 5 | |
6 | 39 | 15 | 5 | 5 | |
7 | 48 | 23 | 5 | 5 | |
8 | 55 | 30 | 10 | 5 | |
9 | 58 | 39 | 15 | 5 | |
10 | 60 | 48 | 23 | 5 | |
11 | 63 | 55 | 30 | 10 | |
12 | 66 | 58 | 39 | 15 | |
13 | 69 | 60 | 48 | 23 | |
14 | 71 | 63 | 55 | 30 | |
15 | 74 | 66 | 58 | 39 | |
16 | 77 | 69 | 60 | 48 |