Viitorul Virtual: Diferență între versiuni
Jump to navigation
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 161: | Linia 161: | ||
| style="text-align:center;" | 260[[file:fine_cryptocash.png|24px|link=]]250[[file:fine_tea_silk.png|24px|link=]]120[[file:fine_nanites.png|24px|link=]] | | style="text-align:center;" | 260[[file:fine_cryptocash.png|24px|link=]]250[[file:fine_tea_silk.png|24px|link=]]120[[file:fine_nanites.png|24px|link=]] | ||
| style="text-align:center;" | [[file:military_icon.png|link=]] | | style="text-align:center;" | [[file:military_icon.png|link=]] | ||
|- | |||
| style="text-align:left;" | [[file:technology_icon_citizen_score_system.png|26px|link=]] Sistem de punctaj cetățenesc | |||
| style="text-align:center;" | 300 | |||
| style="text-align:center;" | 0 | |||
| style="text-align:center;" | 0 | |||
| style="text-align:center;" | 230[[file:fine_golden_rice.png|24px|link=]]185[[file:fine_tea_silk.png|24px|link=]]180[[file:fine_nanites.png|24px|link=]]<br />350[[file:orichalcum.png|24px|link=]] | |||
| style="text-align:center;" | [[file:house icon.png|link=]][[file:Icon reward avatar.png|24px|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" | [[file:technology_icon_efficient_dna_analysis.png|26px|link=]] Analiză ADN eficientă | |||
| style="text-align:center;" | 280 | |||
| style="text-align:center;" | 30.000.000 | |||
| style="text-align:center;" | 0 | |||
| style="text-align:center;" | 320[[file:fine_tea_silk.png|24px|link=]]330[[file:fine_golden_rice.png|24px|link=]]200[[file:orichalcum.png|24px|link=]] | |||
| style="text-align:center;" | [[file:supplie_icon.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" | [[file:technology_icon_evolving_vr_overlays.png|26px|link=]] Straturi VR care evoluează | |||
| style="text-align:center;" | 275 | |||
| style="text-align:center;" | 0 | |||
| style="text-align:center;" | 30.000.000 | |||
| style="text-align:center;" | 290[[file:fine_golden_rice.png|24px|link=]]350[[file:fine_nanites.png|24px|link=]] | |||
| style="text-align:center;" | [[file:deco_icon.png|link=]][[file:Icon reward avatar.png|24px|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" | [[file:technology_icon_vr_supported_celebrations.png|26px|link=]] Sărbători acceptate în VR | |||
| style="text-align:center;" | 295 | |||
| style="text-align:center;" | 35.000.000 | |||
| style="text-align:center;" | 0 | |||
| style="text-align:center;" | 325[[file:fine_nanites.png|24px|link=]]280[[file:fine_cryptocash.png|24px|link=]]250[[file:ipromethium.png|24px|link=]] | |||
| style="text-align:center;" | [[file:Cultural icon.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" | [[file:technology_icon_combat_traditions.png|26px|link=]] Tradiții de luptă | |||
| style="text-align:center;" | 310 | |||
| style="text-align:center;" | 0 | |||
| style="text-align:center;" | 35.000.000 | |||
| style="text-align:center;" | 305[[file:fine_cryptocash.png|24px|link=]]295[[file:fine_data_crystals.png|24px|link=]]300[[file:ipromethium.png|24px|link=]] | |||
| style="text-align:center;" | [[file:military_icon.png|link=]][[file:Icon reward avatar.png|24px|link=]] | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" | [[file:technology_icon_high_definition_vr_domains.png|26px|link=]] Domenii VR de înaltă definiție | |||
| style="text-align:center;" | 330 | |||
| style="text-align:center;" | 40.000.000 | |||
| style="text-align:center;" | 40.000.000 | |||
| style="text-align:center;" | 280[[file:fine_data_crystals.png|24px|link=]]300[[file:fine_tea_silk.png|24px|link=]] | |||
| style="text-align:center;" | [[file:expansion_icon.png|link=]] | |||
|} | |} | ||
{{Research_extra}} | {{Research_extra}} |
Versiunea de la data 9 februarie 2019 20:59
- Table Caption:
PF necesare | Monede necesare | Provizii necesare | Bunuri necesare | Ce oferă |
---|
Tehnologie | |||||
---|---|---|---|---|---|
Emițători de fotoni 3D | 180 | 15000000 | 0 | 200150170 | |
Materiale textile inteligente | 195 | 18000000 | 0 | 150200180 | |
Pico sisteme de calcul | 205 | 0 | 18000000 | 200190220 | |
Stocare trinară de informații | 200 | 0 | 0 | 260170250 | |
Generatoare fiabile de cryptomonede | 215 | 19500000 | 0 | 220280150 | |
Ingineria accelerată a alimentelor | 240 | 20500000 | 0 | 180200250 | |
Robotică militară | 210 | 0 | 25000000 | 250280140 | |
Fotogrametrie cuantică | 220 | 20700000 | 0 | 230250130 | |
Domenii VR securizate | 245 | 0 | 19000000 | 250160140 | |
Suprafețe care economisesc energia | 235 | 0 | 0 | 300150150 180 |
|
Emițători publici | 240 | 0 | 0 | 280180120 210 |
|
Cod de onoare 2.0 | 250 | 0 | 0 | 230180200 210 |
|
Divertisment holografic interactiv | 255 | 0 | 0 | 200180160 210 |
|
Beton silențios | 256 | 0 | 0 | 190160200 260 |
|
Ninjutsu augmentat cibernetic | 270 | 0 | 0 | 230190150 200 |
|
Jocuri de noroc cu cryptomonede | 258 | 0 | 30.000.000 | 250260240 | |
Straturi VR | 260 | 0 | 35.000.000 | 260240180 | |
Licențe digitale criptate | 255 | 0 | 0 | 220150250180 | |
Renaștere culturală | 265 | 0 | 30.000.000 | 160240210 | |
Arhivarea domeniilor VR | 260 | 0 | 0 | 180240200220 | |
Proiectile incendiare nevolatile | 270 | 35.000.000 | 0 | 260250120 | |
Sistem de punctaj cetățenesc | 300 | 0 | 0 | 230185180 350 |
|
Analiză ADN eficientă | 280 | 30.000.000 | 0 | 320330200 | |
Straturi VR care evoluează | 275 | 0 | 30.000.000 | 290350 | |
Sărbători acceptate în VR | 295 | 35.000.000 | 0 | 325280250 | |
Tradiții de luptă | 310 | 0 | 35.000.000 | 305295300 | |
Domenii VR de înaltă definiție | 330 | 40.000.000 | 40.000.000 | 280300 |
Rezumat
Era | PF | Monede | Provizii |
---|---|---|---|
Epoca Pietrei | 3 | 0 | 0 |
Epoca Bronzului | 127 | 2 300 | 2 300 |
Epoca Fierului | 256 | 8 050 | 13 100 |
Evul Mediu Timpuriu | 505 | 34 000 | 65 250 |
Evul Mediu Mijlociu | 733 | 53 500 | 194 000 |
Evul Mediu Târziu | 1 072 | 155 000 | 427 500 |
Era Colonială | 1 000 | 115 337 | 421 870 |
Era Industrială | 1 140 | 303 000 | 1 495 000 |
Era Progresistă | 1 430 | 514 111 | 2 026 111 |
Epoca Modernă | 1 440 | 1 251 000 | 3 410 000 |
Epoca Postmodernă | 1 680 | 5 030 000 | 7 120 000 |
Era Contemporană | 1 530 | 10 025 914 | 12 351 147 |
Mâine | 1 620 | 16 220 100 | 20 011 100 |
Viitorul | 1 887 | 21 176 100 | 29 181 200 |
Viitorul Arctic | 4 054 | 60 421 125 | 60 508 138 |
Viitorul Oceanic | 9 667 | 134 800 000 | 127 400 000 |
Viitorul VirtuaI | 6 369 | 233 700 000 | 262 000 000 |
Marte în Era spațială | 8 445 | 250 000 000 | 180 000 000 |
Centura de asteroizi în Era spațială | 11 295 | 365 000 000 | 355 000 000 |
Venus în Era spațială | 12 045 | 290 000 000 | 375 000 000 |
Luna lui Jupiter în Era spațială | 12 045 | 290 000 000 | 375 000 000 |
Titan în Era spațială | 20 955 | 900 000 000 | 900 000 000 |
Total | 101 792 | 2 513 809 537 | 2 771 626 716 |
Epocă nouă
- Introducere
Cu fiecare epocă nouă, primiți un ecran de "Felicitări" care nu doar vă prezintă ce este nou și ce urmează în era pe care tocmai ați deblocat-o, dar vă și oferă o mică recompensă. Tabelul de mai jos prezintă conținutul pachetelor pe care le primiți când intrați în fiecare epocă.
- Tabel
EB | EF | EMT | EMM | EMTâ | EC | EInd | EP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monede | 120 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | 5000 | 7000 | 9000 |
Provizii | 120 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | 5000 | 7000 | 9000 |
PF | 2 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Medalii | 5 | 20 | 40 | 80 | 150 | 250 | 400 | 600 |
EM | EPM | EC | Mâine | Viit | VAr | VOc | VVir | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monede | 12000 | 15000 | 18000 | 21000 | 24000 | 28000 | 32000 | 37000 |
Provizii | 12000 | 15000 | 18000 | 21000 | 24000 | 28000 | 32000 | 37000 |
PF | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Medalii | 900 | 1250 | 1600 | 2200 | 2400 | 2600 | 2800 | 3200 |
Marte | Centura | Venus | Jupiter | Titan | |
---|---|---|---|---|---|
Monede | 45.000 | 55.000 | 67.000 | 81.000 | 97.000 |
Provizii | 45.000 | 54.000 | 64.000 | 75.000 | 87.000 |
PF | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Medalii | 3.600 | 4.100 | 4.700 | 5.400 | 6.200 |