Zona Zen: Diferență între versiuni
(Pagină nouă: {| | style="text-align: center;" colspan="2" |File:Zenzone.png - '''Poate''' fi jefuită (nu poate fi motivată) <br> - Când este amplasată lângă alte clădiri diferite d...) |
Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 4 versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Zona Zen Zone face parte din Setul Grădinii de cireși [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]], și produce monede, provizii, Puncte Forge și bunuri din era clădirii. Ea poate fi modernizată la nivelul al doilea cu pachetul de modernizare Zona Zen [[File:Reward_icon_upgrade_kit_zen_zone.png|25px|link=]]. | |||
__TOC__<br> | |||
===Niv. 1 - Zona Zen=== | |||
{| | {| | ||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Zenzone.png]] | | style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Zenzone.png]] | ||
Linia 5: | Linia 8: | ||
- Când este amplasată lângă alte clădiri diferite din Setul Grădinii de cireși, va produce în plus provizii, un Punct Forge și bunuri<br> | - Când este amplasată lângă alte clădiri diferite din Setul Grădinii de cireși, va produce în plus provizii, un Punct Forge și bunuri<br> | ||
- Fericirea/bonusul de la Clădirile legendare influențează producția de monede <br> | - Fericirea/bonusul de la Clădirile legendare influențează producția de monede <br> | ||
- Este nevoie de Pachetul de servicii de renovare pentru actualizarea epocii | - Este nevoie de Pachetul de servicii de renovare pentru actualizarea epocii <br> | ||
- Este nevoie de Pachetul de modernizare Zona Zen [[File:Reward_icon_upgrade_kit_zen_zone.png|25px|link=]] pentru a fi îmbunătățită la Niv. 2 - Zona Zen. | |||
|- | |- | ||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | | | style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Proprietăți''' | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Tip:''' | | style="width: 30%;"| '''Tip:''' | ||
Linia 15: | Linia 19: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Introdusă cu:''' | ||
| style="width: 70%;"| Evenimentul primăverii 2017 | | style="width: 70%;"| [[Evenimentul primăverii]] 2017 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Set:''' | | style="width: 30%;"| '''Set:''' | ||
Linia 142: | Linia 146: | ||
| 5 | | 5 | ||
| 36.000 | | 36.000 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Viitorul Virtual | |||
| 17.360 | |||
| 10.810 | |||
| 1 | |||
| 5 | |||
| 48.000 | |||
|} | |||
<br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | |||
===Niv. 2 - Zona Zen=== | |||
{| | |||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:R_SS_MultiAge_SpringBonusSet18a_400px.png|250px]] | |||
- '''Poate''' fi jefuită (nu poate fi motivată) <br> | |||
- Când este amplasată lângă alte clădiri diferite din Setul Grădinii de cireși, va produce în plus provizii, Puncte Forge și bunuri<br> | |||
- Fericirea/bonusul de la Clădirile legendare influențează producția de monede <br> | |||
- Este nevoie de Pachetul de servicii de renovare pentru actualizarea epocii <br> | |||
|- | |||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Proprietăți''' | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Tip:''' | |||
| style="width: 70%;"| Clădire rezidențială | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Mărime:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Introdusă cu:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[Evenimentul primăverii]] 2018 | |||
|- | |||
| style="width: 30%;"| '''Set:''' | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] Grădina de cireși | |||
|} | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | |||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | | |||
|} | |||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | |||
! Epoca | |||
! [[File:icon_coins.png|link=]] <br> (1z) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 1 <br> [[File:icon_supplies.png|link=]] (1z) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 2 <br> [[File:Small_fp.png|link=]] (1z) | |||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 3 <br> [[File:Small_goods.png|link=]] (1z) | |||
! [[File:Ranking Points.png|link=]] | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b78d13;" | Epoca Bronzului | |||
| 380 | |||
| 530 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 30 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#984420;" | Epoca Fierului | |||
| 900 | |||
| 1.260 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 48 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#4e8144;" | Evul Mediu Timpuriu | |||
| 1.500 | |||
| 2.100 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 120 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | Evul Mediu Mijlociu | |||
| 2.100 | |||
| 2.940 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 240 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#7f4285;" | Evul Mediu Târziu | |||
| 2.780 | |||
| 3.890 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 360 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce6404;" | Era Colonială | |||
| 4.230 | |||
| 4.940 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 600 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#a72926;" | Epoca Industrială | |||
| 5.270 | |||
| 5.990 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 1.200 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b6895b;" | Epoca Progresistă | |||
| 6.390 | |||
| 7.040 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 1.800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#465d88;" | Epoca Modernă | |||
| 7.950 | |||
| 8.190 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 3.000 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#8d9292;" | Epoca Postmodernă | |||
| 10.000 | |||
| 9.350 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 4.800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce654a;" | Era Contemporană | |||
| 13.020 | |||
| 10.500 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 7.200 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#22272c;" | Mâine | |||
| 15.080 | |||
| 11.760 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 12.000 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#8dc73f;" | Viitorul | |||
| 17.280 | |||
| 12.920 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 19.200 | |||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;" | Viitorul Arctic | |||
| 19.640 | |||
| 14.180 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 28.800 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#225a4b;" | Viitorul Oceanic | |||
| 22.140 | |||
| 15.540 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 36.000 | |||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Viitorul Virtual | |||
| 24.800 | |||
| 16.800 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 48.000 | |||
|} | |} |
Versiunea curentă din 15 aprilie 2021 11:14
Zona Zen Zone face parte din Setul Grădinii de cireși , și produce monede, provizii, Puncte Forge și bunuri din era clădirii. Ea poate fi modernizată la nivelul al doilea cu pachetul de modernizare Zona Zen .
Niv. 1 - Zona Zen
- Poate fi jefuită (nu poate fi motivată) | |
Proprietăți | |
Tip: | Clădire rezidențială |
Mărime: | 3x2 |
Introdusă cu: | Evenimentul primăverii 2017 |
Set: | Grădina de cireși |
Niv. 2 - Zona Zen
- Poate fi jefuită (nu poate fi motivată) | |
Proprietăți | |
Tip: | Clădire rezidențială |
Mărime: | 3x2 |
Introdusă cu: | Evenimentul primăverii 2018 |
Set: | Grădina de cireși |
Epoca | (1z) |
1 (1z) |
2 (1z) |
3 (1z) |
|
---|---|---|---|---|---|
Epoca Bronzului | 380 | 530 | 1 | 10 | 30 |
Epoca Fierului | 900 | 1.260 | 1 | 10 | 48 |
Evul Mediu Timpuriu | 1.500 | 2.100 | 1 | 10 | 120 |
Evul Mediu Mijlociu | 2.100 | 2.940 | 1 | 10 | 240 |
Evul Mediu Târziu | 2.780 | 3.890 | 1 | 10 | 360 |
Era Colonială | 4.230 | 4.940 | 1 | 10 | 600 |
Epoca Industrială | 5.270 | 5.990 | 1 | 10 | 1.200 |
Epoca Progresistă | 6.390 | 7.040 | 1 | 10 | 1.800 |
Epoca Modernă | 7.950 | 8.190 | 1 | 10 | 3.000 |
Epoca Postmodernă | 10.000 | 9.350 | 1 | 10 | 4.800 |
Era Contemporană | 13.020 | 10.500 | 1 | 10 | 7.200 |
Mâine | 15.080 | 11.760 | 1 | 10 | 12.000 |
Viitorul | 17.280 | 12.920 | 1 | 10 | 19.200 |
Viitorul Arctic | 19.640 | 14.180 | 1 | 10 | 28.800 |
Viitorul Oceanic | 22.140 | 15.540 | 1 | 10 | 36.000 |
Viitorul Virtual | 24.800 | 16.800 | 1 | 10 | 48.000 |