Zona Zen: Diferență între versiuni
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 2 versiuni intermediare efectuate de același utilizator) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Zona Zen Zone face parte din Setul Grădinii de cireși [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]], și produce monede, provizii, Puncte Forge | Zona Zen Zone face parte din Setul Grădinii de cireși [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]], și produce monede, provizii, Puncte Forge și bunuri din era clădirii. Ea poate fi modernizată la nivelul al doilea cu pachetul de modernizare Zona Zen [[File:Reward_icon_upgrade_kit_zen_zone.png|25px|link=]]. | ||
__TOC__<br> | __TOC__<br> | ||
===Niv. 1 - Zona Zen=== | ===Niv. 1 - Zona Zen=== | ||
Linia 19: | Linia 19: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Introdusă cu:''' | ||
| style="width: 70%;"| Evenimentul primăverii 2017 | | style="width: 70%;"| [[Evenimentul primăverii]] 2017 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Set:''' | | style="width: 30%;"| '''Set:''' | ||
Linia 146: | Linia 146: | ||
| 5 | | 5 | ||
| 36.000 | | 36.000 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Viitorul Virtual | |||
| 17.360 | |||
| 10.810 | |||
| 1 | |||
| 5 | |||
| 48.000 | |||
|} | |} | ||
<br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | <br><br>[[File:Icon_cherry_garden.png|center|link=]]<br> | ||
Linia 166: | Linia 172: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x2 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Introdusă cu:''' | ||
| style="width: 70%;"| Evenimentul primăverii 2018 | | style="width: 70%;"| [[Evenimentul primăverii]] 2018 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Set:''' | | style="width: 30%;"| '''Set:''' | ||
Linia 180: | Linia 186: | ||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | {| style="width: 85%; margin: auto;" | ||
! | ! Epoca | ||
! [[File:icon_coins.png|link=]] <br> ( | ! [[File:icon_coins.png|link=]] <br> (1z) | ||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 1 <br> [[File:icon_supplies.png|link=]] ( | ! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 1 <br> [[File:icon_supplies.png|link=]] (1z) | ||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 2 <br> [[File:Small_fp.png|link=]] ( | ! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 2 <br> [[File:Small_fp.png|link=]] (1z) | ||
! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 3 <br> [[File:Small_goods.png|link=]] ( | ! [[File:Icon_cherry_garden.png|link=]] 3 <br> [[File:Small_goods.png|link=]] (1z) | ||
! [[File:Ranking Points.png|link=]] | ! [[File:Ranking Points.png|link=]] | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#b78d13;" | | | style="color:white; background-color:#b78d13;" | Epoca Bronzului | ||
| 380 | | 380 | ||
| 530 | | 530 | ||
Linia 196: | Linia 202: | ||
| 30 | | 30 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#984420;" | | | style="color:white; background-color:#984420;" | Epoca Fierului | ||
| 900 | | 900 | ||
| 1 | | 1.260 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 48 | | 48 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#4e8144;" | | | style="color:white; background-color:#4e8144;" | Evul Mediu Timpuriu | ||
| 1 | | 1.500 | ||
| 2 | | 2.100 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 120 | | 120 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | | | style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | Evul Mediu Mijlociu | ||
| 2 | | 2.100 | ||
| 2 | | 2.940 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 240 | | 240 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#7f4285;" | | | style="color:white; background-color:#7f4285;" | Evul Mediu Târziu | ||
| 2 | | 2.780 | ||
| 3 | | 3.890 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 360 | | 360 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#ce6404;" | | | style="color:white; background-color:#ce6404;" | Era Colonială | ||
| 4 | | 4.230 | ||
| 4 | | 4.940 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 600 | | 600 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#a72926;" | | | style="color:white; background-color:#a72926;" | Epoca Industrială | ||
| 5 | | 5.270 | ||
| 5 | | 5.990 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 1 | | 1.200 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#b6895b;" | | | style="color:white; background-color:#b6895b;" | Epoca Progresistă | ||
| 6 | | 6.390 | ||
| 7 | | 7.040 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 1 | | 1.800 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#465d88;" | | | style="color:white; background-color:#465d88;" | Epoca Modernă | ||
| 7 | | 7.950 | ||
| 8 | | 8.190 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 3 | | 3.000 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#8d9292;" | | | style="color:white; background-color:#8d9292;" | Epoca Postmodernă | ||
| 10 | | 10.000 | ||
| 9 | | 9.350 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| 4 | | 4.800 | ||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#ce654a;" | Era Contemporană | |||
| 13.020 | |||
| 10.500 | |||
| 1 | |||
| 10 | |||
| 7.200 | |||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:# | | style="color:white; background-color:#22272c;" | Mâine | ||
| | | 15.080 | ||
| | | 11.760 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | 12.000 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:# | | style="color:white; background-color:#8dc73f;" | Viitorul | ||
| | | 17.280 | ||
| | | 12.920 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | 19.200 | ||
|- | |- | ||
| style="color: | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;" | Viitorul Arctic | ||
| | | 19.640 | ||
| | | 14.180 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | 28.800 | ||
|- | |- | ||
| style="color: | | style="color:white; background-color:#225a4b;" | Viitorul Oceanic | ||
| | | 22.140 | ||
| | | 15.540 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | 36.000 | ||
|- | |- | ||
| style="color: | | style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Viitorul Virtual | ||
| | | 24.800 | ||
| | | 16.800 | ||
| 1 | | 1 | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | 48.000 | ||
|} | |} |
Versiunea curentă din 15 aprilie 2021 11:14
Zona Zen Zone face parte din Setul Grădinii de cireși , și produce monede, provizii, Puncte Forge și bunuri din era clădirii. Ea poate fi modernizată la nivelul al doilea cu pachetul de modernizare Zona Zen .
Niv. 1 - Zona Zen
- Poate fi jefuită (nu poate fi motivată) | |
Proprietăți | |
Tip: | Clădire rezidențială |
Mărime: | 3x2 |
Introdusă cu: | Evenimentul primăverii 2017 |
Set: | Grădina de cireși |
Niv. 2 - Zona Zen
- Poate fi jefuită (nu poate fi motivată) | |
Proprietăți | |
Tip: | Clădire rezidențială |
Mărime: | 3x2 |
Introdusă cu: | Evenimentul primăverii 2018 |
Set: | Grădina de cireși |
Epoca | (1z) |
1 (1z) |
2 (1z) |
3 (1z) |
|
---|---|---|---|---|---|
Epoca Bronzului | 380 | 530 | 1 | 10 | 30 |
Epoca Fierului | 900 | 1.260 | 1 | 10 | 48 |
Evul Mediu Timpuriu | 1.500 | 2.100 | 1 | 10 | 120 |
Evul Mediu Mijlociu | 2.100 | 2.940 | 1 | 10 | 240 |
Evul Mediu Târziu | 2.780 | 3.890 | 1 | 10 | 360 |
Era Colonială | 4.230 | 4.940 | 1 | 10 | 600 |
Epoca Industrială | 5.270 | 5.990 | 1 | 10 | 1.200 |
Epoca Progresistă | 6.390 | 7.040 | 1 | 10 | 1.800 |
Epoca Modernă | 7.950 | 8.190 | 1 | 10 | 3.000 |
Epoca Postmodernă | 10.000 | 9.350 | 1 | 10 | 4.800 |
Era Contemporană | 13.020 | 10.500 | 1 | 10 | 7.200 |
Mâine | 15.080 | 11.760 | 1 | 10 | 12.000 |
Viitorul | 17.280 | 12.920 | 1 | 10 | 19.200 |
Viitorul Arctic | 19.640 | 14.180 | 1 | 10 | 28.800 |
Viitorul Oceanic | 22.140 | 15.540 | 1 | 10 | 36.000 |
Viitorul Virtual | 24.800 | 16.800 | 1 | 10 | 48.000 |