Turul Franței

De la Forge of Empires - Wiki RO
Jump to navigation

Turul Franței este primul dintr-un număr de 3 Mari Tururi, împreună cu Vuelta și cu Giro d’Italia. Este probabil cea mai cunoscută și mai importantă cursă de ciclism a sezonului.

Maurice-François Garin a fost primul câștigător al legendarei curse de ciclism Turul Franței, primul și cel mai celebru Mare Tur, care atrage oameni din întreaga lume! ​

Seria de misiuni Turul Franței a fost centrată pe începuturile faimosului Tur al Franței, spunându-ne povestea primului câștigător - Maurice-François Garin. Cei care au urmărit povestea au putut afla scopul creării cursei Turului Franței, cum a apărut, detalii despre competiție, regulile oficiale și neoficiale, și bineînțeles despre vitoria lui Maurice-François.

Seria de misiuni a fost disponibilă între 16-25 ianuarie 2017. Jucătorii pricepuți care au reușit să completeze toate misiunile la timp au primit o clădire rezidențială nouă - un Stand - și un portret al lui Maurice-François.

Standul este a treia clădire din Setul baroc, pe care îl puteți obține doar de la seriile de misiuni pe teme istorice.